BEN KİMİM?

cagdas

1974 yılının sonbaharında Tunceli’de doğdum.

İlköğretim ve lise yıllarım Tunceli’de geçti. 1997 yılında Muğla Sıdkı Koçman Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum.

Seyahat etmeyi, yeni insanlar tanımayı, yeni yerler gezmeyi severim. “Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?” tartışmasına Türkiye’nin birçok ilini gezerek “En iyisini gezerken okuyan bilir” diyerek noktayı koydum.

1997-2004 yılları arasında sırasıyla Adana ve Şanlıurfa’da Aselsan Güneydoğu Bölge Bayiinde GSM Bayi Koordinatörü ve Satış Müdürü, Kocaeli’de Özdilek AVM A.Ş. de Mağaza Şefi, Antalya’da Andiç Gıda İth. İhr. Ltd. Şti.’nde Muhasebe Şefi, Kalite Yönetim Sistemleri Yönetim Temsilcisi, MIS Finansal Yazılım Sistemleri ve Yatırım Projeleri Sorumlusu olarak görev yaptım.

Özdilek A.Ş.’de 12 reyonun stok kontrolünden, siparişlerinden, bağlı personelin yönetiminden, müşteri ilişkilerinden, kampanya takibinden, reyon düzeninden ve günlük kasa icmallerinin alımından sorumluydum.

MIS Finansal Yazılım Sistemlerini kurarak Andiç Gıdanın Türkiye ve Avrupa’daki fabrika ve şirketlerinin on-line çalışmasını sağladım.

2003 yılında kurduğum ekiple, Andiç Gıdanın, Türkiye’de taze meyve-sebze ihracatı sektöründe ISO 9001, HACCP ve EUREPGAP belgelerine sahip ilk firma olmasını sağladım.

Tabi o zamanlar şimdiki gibi ver parayı al belgeyi zamanı değildi. Gerçekten bir kurumsal yapılanma ve sistemi yeniden düzenlemek gerekiyordu. Gerçek bir denetim yapılıyordu. TSE’den ilk HACCP belgesi alan firma olduk. Bu belgeler sayesinde ve kurduğumuz sistem sayesinde Avrupa’da perakende sektöründeki bir çok şirketle ihracat anlaşmaları yaptık.

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile ortaklaşa hazırladığımız Afyon Sultandağı ilçesinde kurulması planlanan Dondurulmuş ve Soğutulmuş Meyve-Sebze İşleme Tesisleri Etüt Proje Sorumlusu olarak görev yaptım.

Dönemsel finans ve bütçe raporları ile sefer bazlı maliyet raporlarını hazırladım.

2005-2006 yılları arasında Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşletici A.Ş. (ESBAŞ) de Gıda İşletmeleri Müdürlüğünde Maliyet Muhasebesi Sorumlusu, ERP Sistemleri Proje Sorumlusu ve Kalite Yönetim Sistemleri Ekip üyesi olarak görev yaptım. 

2007 yılından itibaren Ege Adeka Danışmanlık firmasında Eğitmen/Danışman olarak göreve başladım. Daha sonra da Genel Koordinatör olarak olarak görevime devam ettim.

2009 yılında kendi firmam olan Edu Yönetim Danışmanlık firmasını kurdum. Talihsiz bir trafik kazası sonucu uzun süre çalışamayınca firmamı kapatmak zorunda kaldım.

2010 yılından beri Freelance Yönetim Danışmanlığı yapmaktayım.

Yurt dışı deneyimim İstanbul merkezli bir firmanın Baku’de açılan 4 mağazasının otomasyon alt yapısının ve görsel düzenlemesinin kurulumu ile oldu.

2007 yılından beri aralarında Ulusoy Seyahat Nakliyat A.Ş., Karşıyaka  Belediyesi kuruluşu Kent A.Ş. ve bağlı restoranları, Manisa Özel 8 Eylül Hastanesi, Özel Salihli Hastanesi, Viba Teknik Kalıp A.Ş., Çanakkale Özel İsmail Kaymak Kolejinin  de bulunduğu şirketlerin kurumsal yapısının oluşturulmasında Yönetim Danışmanlığı yapıyorum. Ayrıca üniversiteler, devlet ve özel eğitim kurumları dâhil birçok kurum ve kuruluşlarda bireyler ve kurumların gelişiminde eğitimler ve seminerler verdim. İnsan Kaynakları Uzmanı ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisiyim.